| anonim_4396 a întrebat:

Cum stiu daca am intrat in pubertate?

mi-a crescut par la subtioara si in zona genitala
Dar musuclatura si inaltimea nu prea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mermaid01 a răspuns:

Pai,cum ai zis si tu.Iti creste par in zona axilara si pubiana, iti apar cosuri(pentru. ca glandele sebacee din piele secreta mai multa grasime din cauza schimbarilor hormonale), transpiri mai mult si mirosi mai urat, simti nevoia sa te masturbezi, te-ai putea ingrasa sau slabi...cam asta e.Sa stii ca baietii se inalta cam de la 13 ani in sus, mai tarziu decat fetele a caror dezvoltare incepe de la 10-11 ani.La fel si cu musculatura, de la 13 ani in sus.Ai sa vezi.

2 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Ce subiect ai abortat și tu î-mi vine să râd dacă ai coșuri pe față multe este evident că hormonii tăi sunt activi

| exoticc a răspuns:

Fă sală.