| Eduard_Arghir_1997 a întrebat:

Cunosc un baiat care face sala 7 zile pe saptamana si eu stiu ca nu e bine fiindca muschiul are nevoie de pauza ca sa se refaca. Se intampla ceva daca faci 7 zile pe saptamana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Daca repeta grupele in aceeasi saptamana nu o sa se mai dezvolte.

| XDeDeX a răspuns:

Si eu ca fata fac 6 zile ca atat e deschis pe saptamana si nu am nimic atata timp cat nu te fortezi si nu tragi de tine ca de lant...

| cristiplm a răspuns:

Dacă faci azi 2 grupe, mâine alte 2 grupe şi tot aşa nu are nici o problemă pentru că nu îţi foloseşti aceeaşi grupă musculară deci apucă să se odihnească. Dar recomandat ar fi să faci doar 5 zile din 7.