| Adw a întrebat:

Daca am febra de la sala e bine sa fac pauza 1-2 zile sa se regenereze muschiul si apoi sa ma duc iar sau dinpotriva sa trag mai tare ca sa cresca muschiul?

5 răspunsuri:
| Chrysk2 a răspuns:

Muschiul nu creste atunci cand faci sala",creste in ziele de pauza,asa ca fa pauza.
Daca nu faci pauza se pot intampla mai multe.
luni,miercuri,vineri sala
marti, joi, sambata si duminica pauza

| Chrysk2 a răspuns:

Cum am zis muschiul creste in ziua libera,dar daca ai febra mare",poti sa faci exercitii usoare,flotari etc depinde pe unde ai tu febra

Asta o voi zice la fiecare intrebare cand vad pe unu care cere funda.
Du-te la mata in ***** si nu mai cersi,sunteti chiar enervanti mah, funda funda, ajutati ca vreti mah nu pentru funda...

| akaa a răspuns:

Pai nu. Daca ai febra musculara acele zile (1-2) incerci sa te indrepti. Cum ar fi : sa nu stai asa fara sa faci nimic si sa astepti sa iti treaca. Din potriva. Trebuie sa faci putina miscare dar sa nu te fortezi. Sa alergi putin vreo 30 de min pe afara. Faci exercitii. Sportul acesta ca sa nu mai ai febra musculara trebuie sa tina 1-2 ore pe zi. Sper ca te-am ajutat tongue Funda?

| BaMBuS_3310 a răspuns:

Nu e bine sa faci pauza.eu cel putin asa stiu.
Du-te la sala dar fa mai usor.serii mia mici si pauze mai scurte

| Christina_9998 a răspuns:

NU! pauza nu happy te duci si faci exercitii mai usoare big grin dar nu stai.
Asa trece febra musculara.