| Daniel_Marius_1997_lCdN a întrebat:

Daca de exemplu vreau sa fac o farsa la un prieten si vreau sa-i pun in bautura somnifere si pe somnifere scrie 4-5 ore de somn.
Si in timp ce doarme el, eu sa il mut cu locul in alta parte sau sal desenez sau sal leg de un copac big grin el se trezeste sau nu simte nimic. nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Si daca prietenul in cauza are ceva probleme de sanatate si tu cu somniferele ii faci rau sau chiar il omori pe urma o sa intrebi tot pe TPU cum sa convingi judecatorul ca a fost o farsa si sa nu te bage la inchisoare pentru omor din culpa?

| RoCkKiD a răspuns:

E riscant in primul rand pentru ca sunt cateva chestii de avut in vedere:

1..nu va fi paralizat si daca vei incerca sa il legi de un copac probabil se va trezi deci tot ce vei putea sa faci e sa il desenezi.

-2.e o regula cu somniferele si alcoolul (ambele relaxeaza sistemul nervos central si e posibil sa ajunga in stop cardio-respirator)

-3..ai grija sa nu-l supradozezi, stiu ca suna dragut sa bagi o pastila in plus sa doarma mai bine dar nu merge asa

E o idee proasta, pentru ca tu vrei sa il sedezi nu sa-l adormi, ai nevoie de chestii putin mai ilegale (gen rohypnol) decat pastilele de dormit deci mai bine il imbeti pur si simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne fereste! Dar altfel de distractie nu ai?

| alinadianaaa a răspuns:

Nu te poti juca cu asa ceva deoarece nu stii ce reactie adversa poata sa aiba, doamne fereste il bagi in stop cardiorespirator.Incearca alte metode