| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma puteti ajuta cu o problema la ochi cred.Deci acum vreo o luna in care a inceput sa-mi lacrimeze ochii si inroseasca pe langa si sa ma doara, prima data ma gandeam ca am tras curent dar dupa mi-a curs si ceva galben la care presupun ca este conjunctivita.Nu am fost la nici un medic pentru ca am sunat dar a spus ca doar in iunie poate deoarece sunt multi si fac pentru tot la ochi.In timpul ista pana astazi tot lacrima cate putin dar nu ma durea.Acum a inceput sa mi-se infunde nara dreapta unde am conjunctivita bacteriana si ma doare foarte tare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Ai o conjunctivita si o poti trata cu comprese puse pe ochi seara cu ceai de musetel concentrat.

| dydda a răspuns:

Du-te la farmacie si zi la aia/ ala simptomele si zi sa iti dea niste picaturi. Si mie mi s-a intamplat sa am conjunctivita acum vreo luna si la fel imi lacrimau ochii si m-am dus si am cerut niste picaturi si au fost chiar foarte bune. Intr-o saptamana mi-a trecut. Picaturile mele au trebuit puse in ochi de 2-3 ori pe zi timp de 5 zile. Am facut exact asa si in ziua a 7-a mi-a trecut. La fel a patit si un coleg chiar dupa mine si a functionat si la el