| Gabitzu246 a întrebat:

Salut.
In urma cu o saptamana am fost racit si de atunci am ramas cu nasul infundat, mai ales cu nara dreapta si de doua zile a inceput sa ma doara fruntea chiar deasupra ochiului drept si sub ochi si imi curge sange cu mucus, ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Probabil sinuzita. Vezi ca exista la farmacie Sinupret, este foarte bun si e pe baza de plante. Poti incerca sa pui apa de mare de la farmacie in nara, iar daca nu iti trece deloc, se accentueaza durerea sau incepi sa faci febra, mergi la un orl-ist

| AlexandruSimionescu a răspuns:

Nasol. Glumesc, dar cine crezi ca ar putea sa-ti spuna un diagnostic doar din ce ai scris. Poate fi o sinuzita banala cu conditia sa nu devina cronica. Sange cu puroi poate, daca este sinuzita, E posibil sa-l inghiti si fara sa-ti dai seama in somn si puroiul inghitit in doze mici duce la septicemieeeee. Deci la doctor ca oricum indiferent cat de limitati sunt ei e cea mai buna varianta din toate.
Altfel uite ce ofer eu celor cu probleme mari de sanatate DUPA CE TREC PE LA DOCTOR: https://reikido.ro/reiki/magazin-online/laserterapie-portabila/ - Sper sa te faci bine cred ca stii de gluma