| PlesaStefy a întrebat:

Salut TPU,
Rimelul poate duce la conjunctivită care nu poate fi vindecată? Mi-am dat din greşală cu peria rimelului în ochi şi a început următoarea zi să se înroşească şi să lăcrimeze iar următoarea zi conjunctivita s-a mutat la ochiul celălalt cu afecțiuni şi mai grave. Am citit undeva că este bine să iți pui în ochi un strop de lapte de mamă care alăptează iar eu sm avit noroc că mama incă îl alăptează pe fratele meu mai mic şi s-a mai ameliorat puțin dar nu destul? Ce ar mai trebui să fac pentru a evita mersul la doctor?

2 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Hei. Eu cred ca o sa iti treaca peste 2-3 zile, spala-te local cu apa din abundenta si nu iti forta privirea in perioada asta! Aplica comprese reci, calmeaza.

| SoundTapes a răspuns:

Iti revi. Poate ar trebuie sa mergi la farmacie sa intrebi de picaturi de conjunctivita. Cu siguranta exista, dar conteaza ce fel de conjunctivita ai. Iti las un link ca sa te mai informezi, si poate te gandesti sa treci pe la medic sa iti prescrie ceva sigur... Nu te lua dupa gura lumii cand e vorba de sanatatea ta, mai vine mergi la un specialist...

http://www.ele.ro/......cient-3294

Noroc! :* PUPICI!