Întrebare recomandată | YoNuT01 a întrebat:

daca ma rad cu o crema epilatoare la zona intima exista riscu sa patesc ceva, funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate o alergie, cel mult!
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Cel mult o iritaţie.

| Fatamuntilor a răspuns:

Te poti irita, dar exista creme pe baza de galbenele care te poti da dupa aia,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Te poţi irita atâta tot, în rest nu există alte riscuri.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Iritatie. Asta daca ai pielea sensibila la unii din compusii chimici ai cremei.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Pe unele creme scrie ca nu sunt indicate pentru zona intima! utilizarea lor in acele zone iti pot da iritatii, mancarimi si arsuri de iti vine sa te urci pe pereti! avand in vedere ca si dupa epilatul cu crema si dupa cel cu aparatul de ras parul creste la fel de repede, opteaza pentru aparatul de ras! dai cu mult sapun sau spuma de ras si procedezi exact ca atunci cand te razi pe fata! e mult mai sigur! eventual dupa, aplica o crema hidratanta si gata!
succes happy

| lizy12iul a răspuns:

Nu,nu patesti nimic pentru asta e crema epilatoare, dupa de obicei poate aparea o iritatie ca sa dispara poti sa te dai cu crema

| KristinnaKr a răspuns:

Posibil te vei irita, insa ai grija sa nu ti crema in zona intima mai mult decat este indicat pe ambalaj deoarece crema topeste firul de par.

| Loaded a răspuns:

Nu... am folosit si eu nu patesti nimic dar pute de morilaughing

| eleaveyou a răspuns:

Incearca de test pe o zona mica intai

| Ados a răspuns:

Nu patesti nimic doar poate o mica iritatiewinking Dar exista o crema speciala pentru asa ceva

| andreiu20 a răspuns:

S-ar putea sa iti iasa o iritatie sau sa te usture putin da cel mai bine fate cu un big

| Madutzza999 a răspuns:

Nu patesti nimic. cel mai grav o alergie, iritatie sau infectie sau alergii. depinde de sensibiolitatea pielii.