| Mariusica123456789 a întrebat:

Daca mananc o saptamana numai fructe, slabesc vreo 5-6 kg dar dupa ce nu o sa mai mananc fructe si o sa incep sa mananc normal, o sa ma ingras mai mult sau o sa raman la greutatea pe care o am dupa ce slabesc? Mentionez ca am 15 ani, 80kg si 1, 71 m.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Intr-o saptamana nu slabesti tu 5-6 kg, stai linist ca si eu am 15 ani si 75 kg,nu esti gras,dar daca tot vrei cateva kg in minut,nu manca seara tarziu mancaruri ce contin grasimi, mananca un biscuite, un mar, la fel si dimineata, un micut regim

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu o saptamana, maxim 5 zile.
Depinde ce mananci dupa, daca te mentii intr-un regim si doar adaugi si alimente mai solide, n-o sa te ingrasi, ori o sa te mentii la greutatea dupa cura ori o sa continui sa slabesti.

| Deyne a răspuns:

Poti sa mananci apoi legume, peste cateva zile poti adauga si putina carne slaba la legume si apoi incet incet poti manca normal, dar cu moderatie desigur. Si nu mai manca seara. Oricum nu iti recomand aceasta metoda, dar tu esti liber sa alegi ce vrei.

| Mariusica123456789 explică:

Sunt baiat!

| Berlinski_Alex_1981 a răspuns:

Daca vrei neaparat sa slabesti cu fructe. Poti sa incerci o dieta cu bananae https://www.urbanvoice.ro/dieta-cu-banane-slabeste-7-zile/ asta pentru ca au calciu si in cazul unei diete clasice, ca sa spunem asa, chiar vei avea nevoie.