| maraa_4930 a întrebat:

Daca mananc o saptamana doar fructe, mere in special cat slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Astea sunt diete fara cap, dietele adevarate contin o varietate de alimente sanatoase si cu putine grasimi. Diversitatea te ajuta sa slabesti putin dar pentru timp indelungat!

| gHelena a răspuns:

Buna, Mara. Cine ti-a dat aceasta idee, a uitat sa mentioneze ca astfel de diete fulger nu dau rezultate decat pe moment, dupa care kg se vor aseza inapoi, mai multe decat la inceput. De aceea este bine sa ai un regim alimentar echilibrat, care sa contina toate categoriile de substante de care organismul uman are nevoie pentru a se mentine sanatos. Iti recomand sa respecti mesele principale ale zilei si sa te hidratezi foarte bine. Nu uita de miscare, pentru ca este esentiala daca vrei sa obtii rezultate spectaculoase. In ceea ce priveste merele, este bine sa le consumi, insa nu sa faci o obsesie pentru aceasta cura - minune. Ai grija de tine.

| Nicoleta a răspuns:

Daca faci asta, ai 100% sanse sa devii anemica, iar daca o tii tot asa, posibil si anorexica.Merele nu iti ofera tot ce ai nevoie.
E posibil sa nu slabesti foarte mult.depinde de organism.
Oricum, pe langa toate astea, o saptamana nu se poate numi "cura de slabire".
Mai bine o tii pe un termen mai lung si incluzi mai multe alimente din toate categoriile(fara dulciuri si paine), decat sa devii anemica intr-o saptamana.

| Sunshinee a răspuns:

straight facein talie, n-am idee. in creier, capacitate de gandire si actionare, peste 80%, deci nu te-as sfatui sa mananci DOAR fructe. cel mai bine ar fi sa mananci si fructe, printre altele. daca chiar vrei sa slabesti repede, tine post negru o saptamana. slabitul se face in timp, dupa ce ai tinut in prealabil un program corect al mesei. iti vei face din asta nu numai o talie mai frumoasa, ci si un mod de viata. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna o colega o mancat 2 luni nu ma mere salate ciorba si o mers la sala si sauna o slabit 20 kg.

| Xperson a răspuns:

Nu prea slabesti mai degraba iti strici organizmmul mincind doar legume si fructe. dac doresti cu adevarat sa slabesti trebuie sa faci sport si sa maninci mincare sanatoasa la fel ca aceeasta plus cereale, crupe.sa nu maninci carne, lactate, piine alba...etc.asculta ceti spun si sigur iti va reusi