| anonim_4396 a întrebat:

, daca te musca un caine sau daca te linge pe gura sau pe corp poti face Sida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

laughing) nu! lol. dar poti face tetanos daca te musca sau diverse infectii daca te linge pe gura.

| TheCritic a răspuns:

Are microbi, dar nu SIDA, adică îmi e greu să cred că un câine are. Fii precaută dar asta nu înseamnă ca nu trebuie să te joci cu ea. Până termină tratamentul evită totuși să stai cu ea prea mult, dar poți să te joci din când în când. Și să îți răspund, știu că e o formă de SIDA care se manifestă la câini asemănătoare cu manifestarea la oameni dar nu cred că se ia de la unii la alții. Numai bine!

| xDxDxDxDxD a răspuns:

Nu cred. am vazut un documentar in care arata ca gura cainelui e mai "curata " sa zic asa decat a omuluilaughing

Si in caz ca te intrebi:
Da, e ciudat...

| FUCKy0u a răspuns:

laughingNU

| TaLyDa a răspuns:

Nu.In niciun caz Sida. Poti sta linistit,

| Rallu112CrazyKidd a răspuns:

Depinde ce fel de caine. Daca e vagabont ai 30% sanse.dar daca este un caine de casa nu se intampla nimic dar daca esti nelamurit poti merge la medicul de familiebig grin

| coriinawtf a răspuns:

Un caine nu poate sati transmita sida deoarece sida este o boala ctipica de oameni

| everythingyourenot a răspuns:

Sida se transmite de la om la om pe cale sexuala sau prin sange..cred thinking
Nu-i face griji happy nu patesti nimic, e normal sa te linga si sa te muste un caine, doar e caine.

| XxBoGdYxX a răspuns:

Ma refer, ca este o catelusa de aproape 2 luni... Si a avut limbrici si medicul veterinar mi-a zis sa nu o las sa ma linga ca are microbi si nu stiu ce...

| suntserios a răspuns (pentru XxBoGdYxX):

Una e ca are microbi alta e SIDA, care e o boala specifica omului se transmite pe cale sexuala sau prin sange.