| Biancaaaaaaaa a întrebat:

Dau funda!
Cum se citesc analizele astea?
Sideremie (Fier seric) 68, 6 ug/dl 50...170 ug/dl
Calciu total seric 10, 16 mg/dL 8, 6...10, 3 mg/dl
Sideremie (Fier seric) 68, 6 ug/dl 50...170 ug/dL
Magneziu seric 1, 83 mg/dL 1, 53...2, 55 mg/dL
Este in regula?
St fata, am 18 ani, 1, 65 m, 50 kg.
PS stiu ca acel u este miu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Da, ti-au iesit bine.
Sideremie (Fier seric) 68, 6 ug/dl 50...170 ug/dl
68, 6 = cat ai tu
Intre 50-170 = valorile normale.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Intră aici:
http://www.sfatulmedicului.ro/interpretor-analize
alege din stânga, treci in dreapta, introduci valorile și click interpretare