| uply a întrebat:

Am inteles ca nu toate problemele pecare le ai se vad la analize.Din analizele de sange de Hemoleucograma,VSH,Calciu seric total,Magneziemie,sideremie,Glicemie si Calciu ionic seric se poate vedea daca daca Doamne-fereste am leucemie,cancer sau altelucruri de acest gen? Nu sunt ipohondru si analizele mi-au iesit bine, intreb doar de curiozitate.Multumesc! Promit sadau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rippE a răspuns:

Detectarea cancerului sau a altor boli mai grave se vad prin analiza ADN. Costa in Cluj in jur de 600-1000ron. Foarte utila, daca se vede ca cancerul e pe punctul de dezvoltare trebuie oprit si cu ajutorul acestei analize te poti salva. Prin analiza de sange se vede doar daca stai bine cu imunitatea.

3 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Daca aveai ceva iesea la analizele de sange, mai ales leucemia care este o boala de sange.Traieste-ti viata si nu mai cauta boala acolo unde nu este.Nu ai auzit de legea atractiei? Ce gandesti atragi.Nu te juca.

| Katalin12 a răspuns:

Da,adica nu stiu, ba da stiu, hmm. nu sunt sigur, dar totusi, ee ba daa, hai ba ma lasi..., Nuuu, bine...

| uply explică (pentru Katalin12):

Ce naiba de raspuns e asta?