| Maria9999 a întrebat:

De 2 zile ma doare ovarul drept si am o secretie vaginala de culare galbena maronie.
Insa durerea nu este chiar in dreptul ovarului si nici apendicelui este la 2-3 cm de buric.
Si secretia vaginala era la inceput maro deschis, apoi maro inchis si acum din nou galbena-maronie deschis.
Ce poate fi?
Poate fi cancer ovarian sau ovulatie?
Mentionez ca sunt in primul an de ciclu menstrual.
Lu a aceasta l-am avut de pe 5 iunie pana pe 12 iunie.
Nush ce sa mai fac.
Va rog raspundeti-mi, dau funda!
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Ai fost la strand cu vreo saptamana inainte de aceasta raceala? Sau ai stat pe ceva rece si ud, ca iarba sau pietre, cand ai fost la padure?
Cel mai bine este sa previi, de aceea, dupa o zi de genul asta, petrecere, strand, iesire la cabana, etc., ar trebui sa faci o baie de sezut cu ceai de coada calului.
Si acum ai putea incerca sa vezi ce efect are, baia trebuie sa fie calda, nu fierbinte, ca nu faci ceai din tine, faci seara si dimineata si pana maxim in seara urmatoare ar trebui sa fie o schimbare, secretia sa se apropie de normal si durerea inlocuita de o senzatie de usurare, daca nu, atunci trebuie sa mergi la medicul de familie.

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ai facut, te-a ajutat ce ti-am zis eu?

| K0sti a răspuns:

Sa te duci la doctor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lua dupa ceilalti ca te sperie.In primul rand vorbeste cu mama ta.Trebuie sa mergi la un doctor ca sa iti faca analize.