| Nicu20005 a întrebat:

de 3 ani ma chinui cu acneea, am multe umflaturi rosii sub piele dar si cosuri din alea cu varf alb pe care pot sa le storc, am avut 2 umflaturi mari sub piele pe care le-am stors si din ele a iesit un lichid cleios de un rosu inchis (a iesit ceva), acneea o am pe ambii obraji si pe barbie, pe frunte nu am absolut nimic, tin sa mentionez ca am si fata foarte grasa, stiti cam despre ce e vorba? e grav? sa ma duc la dermatolog? Am 15 ani. Noaptea folosesc crema antiacneica cu argila si propolis de la vivanatura dar nu prea pare sa aiba vreun efect.Va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| erika13 a răspuns:

Renunta la ciocolata, grasimi, carne prajita, sapun cu aloe vera sa te speli, dupa spalare crema de propolis concentrat.

| Aniqwe a răspuns:

DU-TE LA DERMATOLOG. El stie el mai bine. funda? happy