| anonim_4396 a întrebat:

De azi de dimineata simt o durere foarte tare in anus (ascutita, parca ma inteapa) in partea stanga. Durerea asta am mai simtit o (ma face sa tresar) dar foarte rar. Azi a inceput sa persiste 20 de secunde si dupa jumatate de ora sa inceapa iar :/ eu am avut de mic probleme cu anusul, cand eram mic imi placea sa merg mai tarziu la toaleta (nu ma duceam cand simteam nevoia de treaba mare) si ma constipam pana la urma. Si tin minte ca o data am facut foarte mult pana cand mi-a curs sange, doctorul i-a spus lui mama ca am facut foarte mult si m-am iritat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Asta te sfatuiesc si eu: sa mergi la medic.
Incearca si asta informativ: http://www.sfatulmedicului.ro/consulta-medicul

| untu a răspuns:

Este foarte grav, e o problema la colon! Nu trebuie asa de tare, fortat, ci incet si usor! Mai bine luati de la farmacie supozitori cu glicerina pentru hemoroizi sau sa bei ceai de crusin! Faceti si clisma cu apa calda pentru a o curata!

| KenNine a răspuns:

Cel mai bine te duci sa te vada un medic.E recomandat deoarece aceasta problema nu poate fi tratata de oricine.Am avut prieten care a avut aceiasi problema ca tine si si dus prea tarziu la medic si a fost neviot sa-i puna sonda.