| vasilofdeny2 a întrebat:

Salutari. am 17 ani si de curand(cam 2 luni) m-am reapucat de sala(de forta), dupa o"pauza" in care am facut karate, asta insemnand cam 6 luni. acum cateva zile, in timpul unui antrenament am sintit o durere ascutita in zona abdomenului dar si in zona testiculelor(mai ales in partea stanga), care m-a lasat la putin timp. acum 2 nopti, dupa ce am mers la toaleta, m-am pus in pat, si iar am simtit o durere, tot in partea stanga mai tare, in acelasi loc, care m-a lasat.
Astazi, in timp ce faceam treaba prin curte, am simtit o durere usturatoare, in zona abdominala, dar nu in stanga, ci acum in dreapta. Vreau sa mai zic ca acum un an jumatate am fost operat de VARICOCEL, in partea stanga, da si nu prea mananc supe(doctorul mi-a zis ca sunt necesare pentru intestine)
ce sa fie? posibil sa am hernie(eu nu am simtit nici o umflatura in zona testiculelor si nici in abdomen, ci am simtit in scrot doar venele ramase de la varicocel)
ce sa fiie cu asta? spuneti-mi va rog. sunt speriatsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Mikhtarian a răspuns:

Cel mai bine e sa consulti un doctor, caci durerea asta e inauntru, n-o vezi si nu se stie sigur ce ai.
Vezi sa nu fie ceva grav, probabil legat de varicocel cred.
Hernie, trebuia sa te doara spatel grav.

| vasilofdeny2 explică (pentru Mikhtarian):

Dar hernie inghinala... cand o portiune de intewstin ti se lasa in scrot.

| Mikhtarian a răspuns (pentru vasilofdeny2):

Pai Doamne fereste, ca e grav.
Vezi ca mai mult te sperii pe aici, du-te la doctor si vezi sigur ce ai.
Domnul cu tine

| vasilofdeny2 explică (pentru Mikhtarian):

Multumesc. maine dimineata merg. Doamne ajuta

| IonutGaby a răspuns:

Probabl sa fie hernie dar du-te la un control..doctotul este cel mai in masura sa te lamureasca....si fa manaci supe...asculta de zice doctorul crezi ca ala vb degeaba? Mult succes

| vasilofdeny2 explică (pentru IonutGaby):

Pare sa fie hernie? dar nu simt nici o umfleturasad

| IonutGaby a răspuns (pentru vasilofdeny2):

Pare sa fie un inceput de hernie