| Chanel1 a întrebat:

De cateva zile am urechile infundate si ma dor uneori. Am fost acum 2 zile la ORL si mi-a spus ca m-a tras curentul. Mi-a dat tratament, dar nu mi-a dat nimic pentru urechi. Vreau sa mentionez ca sunt si racita, iar muzica la casti nu ascult la maxim.
Ar trebui sa mi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai daca ti-a dat tratament ce vrei sa-ti dea de urechi? Tratamentul este pentru tot. Nu ai probleme cu muzica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te-a tras curentul? Asta nu suna a explicatie de medic serios.

| Florentina9210 a răspuns:

''Te-a tras curentul'' hmm, la ce ''medic'' ai fost?
Daca ai fost la policlinica pe baza de trimitere de la medicul de familie, nu faci nimic.
Mergi la o clinica privata, dai un ban dar stii ca nu il mai ai si afli de altfel care este cauza problemei tale!