| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.Cand ascult muzica (fie la minim fie la maxim) incep urechile sa imi gajaie.Inca de la nastere sunt sensibil cu urechile dar nu am patit asa ceva pana acum cateva zile cand mi s-a intamplat acest lucru.Si daca imi amintesc eu bine, acum 2 ani cand am fost la mare am stat cu urechile in apa si tot asa aveam acest gajait dar trecea dupa ce ma spalam bine in urechi dar acum nu mai merge.straight face. Trebuie sa urmez ceva tratemte sa scap de acest gajai sau cum as putea sa fac.Sutn foarte ingrijorat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Pai cel mai sigur iti spune un medic de ORL ce sa faci, se si uita in urechi sa vada daca nu cumva sunt probleme - infectie sau leziuni - si-ti da si indicatii cum sa procedezi in continuare. oricum, pina ajungi la medic, evita sa asculti muzica la casti din alea mici de se baga in urechi si sa asculti muzica la maxim. nu neglija, mergi la medic, ca risti sa te trezesti de-a dreptul surd intr-o zi si-i pacat dintr-un nimic sa te chinui toata viata. sanatate!

| BIOO a răspuns:

Salut! Incearca sa iei Noni BIO-vitalizant, deoarece trebuie sa-ti vitalizezi mintea si corpul. Daca esti usor tensionat, posibil sa-ti declanseze aceste neplaceri. Acesta este bun pentru sustinerea proceselor de vindecare naturale ale corpului si pentru protectia organismului de factorii externi nocivi (doar 1 lingura dimineata pe stomacul gol, inainte de masa timp de 2 luni) Esti ca si nou! Da-mi id-ul in privat si discutam mai multe! Sanatate si succes! P.S.: Sfatul meu este sa nu mai consumi medicamente, deoarece totul se poate trata pe cale BIO!