| vladpopovschi a întrebat:

de ceva timp ma doare spatele si vreau sa-l pocnesc, vreau tehnici de pocnire a spatelui, fara de genul : du-te la medic, va rog frumos happy dau funda celui mai bun raspuns promitwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Am sa-ti dau exemplu cel mai mic neajuns care ti se poate intampla, daca lucrurile nu merg cum trebuie: o vertebra iti "pisca" un nerv spinal, si brusc iti simti bratul amortit, ba poate nici nu-l mai poti misca.
Mai vrei sa faci asta?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si de ce ai impresia ca pocnindu ti spatele o sa iti treaca si nu o sa fie mai rau?

nu mai bine te duci la farmacie si iti iei ceva de uns pentru dureri?

| hummmer a răspuns:

Funda e fleac pe lângă ce ai putea păţi dacă cineva te sfătuieşte de ex să te strângă unu forţos în braţe sau să te calce vreo babă şi apoi să dai în Vertebre/discuri rupte,deplasate,paralizie, probleme cu măduva, etc şi vrei nu vrei tot la medic ajungi.
Încearcă totuşi să să mergi/stai pe scaun cât mai drept, lipeşte-te cu spatele de un perete şi apasă-te pe el câteva minute, dormi pe o scândură sau pe o uşă fără pernă.
Îţi doresc sănătate şi să iei decizii corecte în viaţa ta.

Răspuns utilizator avertizat
| VeldroN a răspuns:

Raspunsul asta sa nu il iei in ras ca pentru mine a functionat happy
Il pui pe unu mai cu forta sa te ia in brate si sa te ridice nu foarte incet dar nici exagerat de repede in sus si jos sus si jos si ai sa vezi ca iti trosneste spatele si nu te mai doare dupa 1 minut. Fundita? big grin