| Adryenutzu a întrebat:

de curand am observat ca am o galma la la piciorul drept mai exact la pulpa sus, galma se cunoaste cu ochiul liber, daca apas pe ea ma doare, dar piciorul nu ma doare cand merg sau ceva, aveti idee ce ar putea fi? nu vrea raspunsuri gen mergi la medic deoarece sunt alergic la ei! sper sa nu fie nevoie de operati! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tratamentul se face vazand si facand nu pe net. Mergi la medic.

| AlexDFY a răspuns:

Probabil e un chist care trebuie vazut de medic, eu am la mana, dar nu ma doare, dar cand am fost la medic, a spus ca daca am dureri, trebuie sa merg la control, pentru ca poate fi periculos.Acum nu stiu daca asta e si in cazul tau.

| llg a răspuns:

Mergi la medic si lasa fitele. Poate sa fie de la chist pana la nodul limfatic inflamat (depinde unde e localizat) pana la alte lucruri mai nasoale. Asa ca mergi la medic.