| Lukasz a întrebat:

De dimineata ma doare capul in partea stanga si mi se duce uneori spre ceafa, aproape de gat, uneori pana in gat. Daca stau pe loc nu ma doare dara daca merg dintr-o camera in alta sau daca merg ma doare, afara sunt 31 de grade, si stau toata ziua pe pc deoarece altceva nu am ce face.
Am luat mai inainte un Nurofen si mi-a trecut acum iar m-a luat.
Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Te doare capu deoarece il suprasoliciti stand o perioada indelungata in fata pc, cel mai bine incearca sa mai iesi afara sa it mai relaxezi mintea.Incearca sa faci alte activitatii, viata nu se rezuma doar la pc.

| Isabela_Georgiana_Toader_1995 a răspuns:

Incearca sa nu mai stai pe pc pentru ca acest lucru ar fi principala cauza pentru care te doare capul.