| paulwalkerfan a întrebat:

Salut tpu.Aseara dintr-o data m-a luat o durere de cap care a inceput astfel: mi-am simtit partea capului cu ceafa rece ca si cum ar fi amortit. Dupa accea mi-am simtit capul amortit iar acum ma doare la modul apasat. Ma doare in spatele (ceafa pana in crestet) si langa urechi iar cateodata se duce pana undeva in tampla durerea. Puteti spune ce sa iau sau daca stiti ce am patit si cat de grava e situatia. Dau mare funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da telefon la medicul tau de familie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea fi spondiloza cervicala depinde vezi cât de mult persista dacă ai și amețeli și probleme de echilibru poate fi ce am zis eu dar nu e cert mergi la medicul de familie dacă nu dispar durerile.