| MariaIzabela a întrebat:

Heiii TPU happy..Am o problema..De dimineata de la ora 7 jumate m-a luat o greata...nu puteam sa mananc nimic desi trebuia sa iau pastila..Am mancat greu o felie de paine. Dupa ce am mancat am luat o pastila "Omez". Am facut febra, aveam frisoane nu am luat nici o pastila pentru febra sau durere de cap.m-am culcat si am dormit pana la 11 fara 20. Precizez ca mi-a trecut putin din febra dupa somn, insa nu mi-a trecut starea de oboseala si durerea de cap asa ca am luat paduden. Pe langa acestea ma doare absolut toata carnea la atingere, ma dor muschii gatului ma doare in partea dreapta si in partea stanga jos, aproape de zona inghinala, si daca intrebati laughing nu nu am racit la burta nu am avut cum. Ma dor absolut toate articulatiile cand merg ..sau stau pur si simplu ma dor toate organele din interiorul abdomenului, ma doare spatele foarte tare, coastele absolut tot ..si fierea a inceput acum.laughing. Greata asta care o am. nu stiu de la ce vine, insarcinata nu sunt ca n-am cum laughing.Am 14 ani impliniti luna trecuta. Astept raspunsurile voastre cat mai repede. inainte sa ma duc la doctor happy :*

Mersi happy.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sa nu ai apendicita

| Anonimainima a răspuns:

Buna se poate sa fii facut o indigestie de la ceva stricat sau pur si simplu ai racit laughing du-te pe la un doctor sau faramcist ca nu prea e de joaca cu asa ceva daca chiar asa te doare tot iti recomand un nurofen si pentru greata Mectroplocamit cam asa ceva laughing nu prea mai stiu numele dar este foarte bun e cu picaturi are gust de apa daca greata etse foarte mare pune vreo 12-14 picaturi daca este doar asa pune vreo 8-10 happy intrebi la farmacie nu stiu daca am scris corect dar cand il pronunti suna mai corect laughing Eu eram exact asa cum ai spus tu cand aveam gripa porcina ai grija! daca o sa vomiti du-te repejor la doctor sau suna la salvare nu prea este de gluma straight face Insanatosire grabnica! happy

| MariaIzabela explică:

Nu am mancat nimic stricat laughing Cred ca e varsat de vant o forma mai avansata, cand eram mica am avut o faza usoara si mi s-a zis ca pot lua o forma mai grea ..si cred ca asta e pentru ca parca mi-au aparut niste bubite mici si ma mananca dar nu e sigur laughing raceala nu are cum sa fie si nici indigestie laughing..de la indigestie..sa ma doara oasele si articulatiile de abia mergeam n-are cum rolling on the floor si indigestie nu e pentru ca nu am mancat panarami sau ceva stricat laughing imi aduc bine aminte mersi oricum :* laughing