| cosbosro a întrebat:

De doua saptamani tot imi apar pe piele niste pete rosi si in forma de lini ca niste urzicaturi si dar dupa 10 min dipar si apar altele, ma cam si mananca. Ma puteti ajuta cu un sfat daca ati patit si voi, si cu ce v-ati tratat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| trisha88 a răspuns:

Poate fi o alergie, eu am fost de cateva ori la urgenta pentru ca mi-a aparut o eruptie pe suprafata destul de mare si e periculos ca tot avanseaza dar daca la tine dispare de la sine nu e asa de grav. In orice caz daca vezi ca trece 15 min si e tot mai rau sa mergi la urgenta ca nu-i de joaca. Daca ramai la stadiul asta ca tot apare si dispare atunci ar fi bine sa mergi la un consult la medicul de familie.Numai bine happy