| FanLenovo a întrebat:

De fiecare data cand stau/merg am o pozitie mai aplecata [cocosata].

Imi puteti da niste solutii?

In afara de cele "amintesteti sa stai drept" nu poti sa stai numai cu gandul la asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GOGAIE18 a răspuns:

Buna. Si eu am avut aceeasi problema acum un an, insa am corijat-o pentru ca la un moment dat deveneam penibil, concentrandu-ma mai mereu la pozitia spatelui meu, stand agatat de o bara 1-2 min (cat poti) si innotul e foarte bun pentru asa ceva. Incearca mereu sa tii pieptul in fata iar umerii sa-i tragi in spate. De tine depinde totul, tu esti prima persoana care ar putea sa te ajute. Iti va fi greu la inceput, dar cu timpul te vei obisnui. Mult succes :* Sarbatori fericite alaturi de cei dragi! Sa fii iubita!

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Cu timpul se agreaveaza...O perioada de timp, stai intins,, intinsa pe ceva tare, corpul sa fie relaxat. Daca se poate, sa si dormi asa..Este o metoda foarte buna pentru spate!

| asdfghjklș a răspuns:

Exercitii, fizioterapie