| anonim_4396 a întrebat:

de ieri am răcit destul de rau și am frisoane și azi dimineata la ora 5 m-am trezit cu o durere de stomac foarte nașpa..asta după ce cu o seara inainte băusem Coldrex..sa fie de la medicament? Pur și simplu mi e rau și când vomit nu pot vomita nimic oricât ma forțez, deși parca după aia îmi revin puțin, de mâncat nu pot mânca nimic ca îmi vine rau, am mâncat o banana mi s-a făcut rau dar când am mers sa vomit n-am vomit absolut nimic, dar parca ma simteam mai bine pe moment

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Urgent la medic; o posibila toxiinfectie alimentara

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Sa nu fie o intoxicatie digestiva, care ar necesita un consult.Incearca lamaie taiata felii data prin zahar, lasata pana se topeste zaharul. Apoi adaugi iar zahar si mananca feliile cu zahar, bea si zeama. Daca nu trece senzatia de voma, mergi la consult.Atentie si la mancare, nu mai manca nimic din ce ai mancat ieri si imediat inainte de aceste senzatii de voma.