anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

ieri dimineata am mancat lapte cu cereale, dupa care pe la 1 am mancat salam, ceapa, rosii, branza, cascaval, ardei, masline ..si dupa niste jeleuri bomboane... dupa doua ore aveam greata dupa care am vomitat tot ce am mancat si ma durea tare stomacul poate din cauza ca l.am fortat..si a urmat sa mai vomit intr.un intervat de 15-20 de min de vreo! 0 ori si nu mai aveam ce si vomitam galben, si din nou stomacul se fortase ...ma luase cu ameteli si frisoane si nu am mai mancat nimiccc pana azi dimineata ..am luat ieri niste pastile dar vomitam tot ce bagam in gura ...chiar si apa care o beam...m-am intins in pat ma simteam mai bine dar aveam stare de voma. ..si inainte sa ma culc am mancat o bucata de lamaie si am baut apa ca imi era sete din 2 in 2 minute si am adormit...iar pe 12 noaptea am vomitat toata apa care o bausem de atunci pana acum la 11 nu am mai vomitat dar nu am pofta de mancare si mi-e frica sa imi incarc iar stomacul...stiti ce ar fi bun sa beau sau sa mananc?
De la ce poate fi? Mentionez ca rosiile erau cherry si erau din gradina si erau stropite dar le-am spalat.
Multumesc anticipat
Dau funda ..nu vreau raspunsuri ca de ce nu am mers la medic sau alte prostii!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Sa stii ca si eu am avut o experienţă de felul asta si a fost groaznic, la mine a fost de la insolatie. Poate ai iesit afara pe soare fara palarie? Incearca branza sarata daca ai, lamaie observ ca ai incercat. Painea prajita si iaurtul sunt clasice, de obicei nu vomiti dupa ele pentru ca sunt usoare. Incearca sa mai mananci un pic de lamaie. Eu am baut si ceai cand mi-a fost rău. Insanatosire grabnica!