| lalalalallll a întrebat:

De ieri, mi-e greata, sunt ametita, mi-e somn chiar si dupa ce ma trezesc. Ce am? Mai ales ca atunci cand ma ridic in picioare, imi vine sa cad. Nici macar nu vreau sa mananc.Sunt fata, am 10 ani, 1, 55 inaltime si 45 kg. O fi de la vreun aliment, sau de la caldura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| emima a răspuns:

Cred ca e de la caldura bea multe lichide fi fructe in permanenta dar daca nu-ti vei reveni ar fi bine sa mergi la un consult medical sa-ti dea niste vitamine

| FollowTheLight a răspuns:

Eu cred ca ai facut insolatie.straight faceExact asa am patit si eu acum cateva zile.Ma simteam ametita, slabita, ba chiar am facut si febra.In cateva zile iti trece deci tot ce poti sa faci e sa stai in pat si sa te refaci.winking

| bogdanfree14 a răspuns:

S-ar putea sa fii anemica sau o lipsa de calciu sau fier... te sfatuiesc sa mergi repede la un doctor caci daca amani vei avea in viitor niste probleme foarte grave

| VaD a răspuns:

Ar trebui sa specifici varsta, sexul...

| ExpoLOGO a răspuns:

Posibil sa fie de la lipsa de fier.
cel mai indicat este sa consulti un medic

nu glumi, nu lasa pe maine

| William a răspuns:

Si eu ma simt asa uneori dimineata dar imi trece dupa 5 secunde. In cazul tau s-ar putea sa ai anemie sau lipsa de calciu, fier sau altceva. Banuiesc ca nu mananci mult sa nu te ingrasi si faci mult sport, daca e asa mananca si o sa te simti mai bine app sa nu te miri daca lesini asa din senin. Mergi la doctor, o sa iti zica acelasi lucru mananca mancare adevarata nu ierburi si o sa te simti mai bine... dupa o zi sau 2 nu asa din prima. Sper sa te faci bine (nu sunt doctor)

| evelina_8943 a răspuns:

Nu poate fii grav probabil ai mancat ceva stricat. du-te la medic dar nu-ti face griji acumo saptamana am patit la fel. a fost ca am mancat 5 inghetate rolling on the floor e clar de la mancare.

| bibitza_7911 a răspuns:

Fi sigura ca de la caldura.

| Hum1lREALIDAD a răspuns:

Recomandat e sa faci o calcemie...mai mult ca sigur asta e problema.transpiri mult datorita caldurii si ai o stare de slabiciune

| dyanna1989 a răspuns:

Lipsa de ceva vitamine in corp, anemie...