| DragosBosss97 a întrebat:

de la un timp am inceput sa consum zahar brun pentru ca am auzit ca este mai sanatos, asa este oare? daca stie careva imi puteti spune avantajele si dezavantazele consumarii acestui produs, dau FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E ceva mai sanatos ca nu trece prin atatea procese chimice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca il poti consuma dar in locul celui alb si nu in exces si nu foarte des, doar cand ai nevoie, cu toate ca are mai putine calorii decat cel alb dar tot ingrasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,intr-adevar,e mult mai sanatos ca zaharul cel normal, alb.
Uite,
http://dieta.romedic.ro/aliment/zahar-brun
Te pup!

| Mem3nT0 a răspuns:

Salut! Iti recomand sa inlocuiesti ZAHARUL cu MIEREA, stai departe de dulciurile din comert, daca vrei o prajitura o poti face acasa si indulcita cu MIERE. Din pacate, zaharul brun este la fel de nociv ca si zaharul alb. Daca vorbim de zaharul brun nerafinat, acesta ar mai avea, teoretic, niste vitamine si niste nutrienti. Dar, cel putin teoretic, este la fel de nociv pentru organism ca si cel alb. - See more at: http://www.contrasens.com/......r-alb.html