| Aegyo a întrebat:

Hello, am si eu o intrebare, daca imi puteti spune avantajele si dezavantazele in a avea o "purcica" de guineea, adica o femelalaughing. Colegele mele care au mai avut animale spun sa imi iau baiat, pentru ca la fata ii vine ciclul si face toata cusca numai sange, ca intra in calduri etc. si imi recomanda baiat... Dar eu vreau fetitacrying Ce imi recomandati? Mascul sau femela?

Răspuns Câştigător
| Byanka_6376 a răspuns:

Eu zic ca ar fi bine sa-ti ei o fetita. am avut 13 porci de guineea.la inceput am avut o "purcica" apoi un mascul si au facut 5 serii de pui... dar nu mi s-a intamplat niciodata faza asta cu ciclul peste tot in toata cusca... :d

3 răspunsuri:
| Aegyo explică:

Paty3, mersi de raspuns, dar de ciclu stiu sigur ca ii vine! Nu stiu cat de mult, dar stiu sigur. Iar in privinta puilor, hmm... Mie imi e teama ca poate tampitu' de la Pet Shop mi-o da gestanta straight face Si de aceea imi e frica sa iau fata... Cum am mai spus, eu as fi pro, dar ma rog.(apropo, daca nu apar raspunsuri mai bune, promit ca iti voi da fundita)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mascul clar

| Paty3 a răspuns:

Nu cred ca ii vine ciclullaughing Ce prostie. Eu am mascul dar ei sunt mai rai. Verisoara mea are fetita si nu este cu nu stiu cat mai greu. Problema la fete este ca daca o sa aiba puisori trebuie sa ai grija si de ei. atat. Bafta.