| anonim_4396 a întrebat:

de vreo 2 saptamani avem simtome de parca as avea temperatura (ma simteam foarte cald) mi-am luat temperatura si avea 37 de grade, pe langa asta aveam niste dureri de cap destul de mari aproape zilnice sau odata la vreo 2 zile.Aseara la fel am avut o durere de cap iar peste vreo 5-6 ore pe la ora 4 dimineata a inceput sa ma doara in gad dar nu o durere obisnuita (la momentul acela era suportabila) acum cand m-am sculat m-am trezit cu abigdalele umflate si cu o durere groaznica nu mai pot sa inghit nimic doar apa dar si asa ma inec. Ce e de facut vreun remediu ceva sa scap cad mai repede in 4 zile e si ziua mea si nu am chef de probleme sper sa nu trebuiasca sa le scot.PS:cand eram mai mic mi sa mai intamplat asta si am scapat cam in 3 zile desi nu am putut sa mananc mai nimic ma refer la mancare solida

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Probabil ai facut asa zisa infectie in gat.pai cu antibiotice la greu*(crede-ma le am cu astealaughing)eu prefer sa racesc iar si iar dar niciodata nu o sa-mi scot amigdalele.Mai bine cu ele decat farahee heeSi sa mai incerci ceaiuri de-alea de ex Theraflu(sau ceva de genu'hee hee)si pastile ca Strepsils-eu zic ce iau eu in general si-mi trece.Ai putea sa mergi la un medic de familie sa fi mai sigur sau sa-ti dea ceva ce ti s-ar potrivi varstei tale. daca ai peste 14 poate te ajuta ce am scriswinkingdar mai bine la medichappy=>in caz caz nu ai infectie

| Gamers a răspuns:

Am 16 ani