| CarBBoN a întrebat:

Ieri seara, pe la ora 10, a inceput sa ma doara putin urechea stanga si auzeam un tiuit, nu am bagat de seama si m-am culcat, ca am zis ca daca ma culc maine dimineata nu mai am nimic.
M-am trezit la 3:30 dimineata, cu o durere foarte mare de ureche si cu un tiuit, iar cand am incercat sa ma ridic ma durea de 3 ori mai tare, simteam ca imi cade ceva din ureche. Am ajuns la concluzia ca m-a tras curentul. Am aprins o tigare si am bagat-o in ureche si s-a stins, nu a ajutat deloc. Am cautat pe internet cum sa scap de durere si am vazut sa pun usturoi in ureche. A mers, am dormit linistit dupa aceea.
M-am trezit dimineata si acum am urechea infunata si aud un tiuit, mi s-a desfundat de 2-3 ori dar nu a durat mai mult de 10 secunde.
Acum am inceput sa am febra si sa inghit greu mancare sau apa. Am si dureri de cap.
Ce sa fac? E posibil sa-mi pierd auzul in urechea stanga?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la medic e posibil sa ai, adica sigur ai, o infectie. Nu e de joaca mergi repede la un medic