| NeculaAlin a întrebat:

de vreo 3 zile au inceput sa ma doara urechile, in prima seara am facut febra 40 si o durere insuportabila de cap. La fel si a doua seara.Printre simptome am si lipsa poftei de mancare, ma doare foarte tare sub maxilar.Pot avea oreion? Nu am facut cand eram mai mic si din cate am citit apare in general la adolescenti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi orice. Mergi urgent la medicul de familie sau la urgenta. Daca este Oreion poti ramane impotent.

| NeculaAlin explică (pentru Salontanul):

Ok. Astazi ma voi duce la medicul de familie.

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Dar de otita ce ai zice?

| NeculaAlin explică:

Se pare ca a putut fi orice, și nu are nici o treaba cu urechile. Mai exact infecție în gât, iar o parte din durere o simțeam a fi în urechi. Mulțumesc pentru răspunsuri.