| lebronjames a întrebat:

Dimineata cand se trezeste un prieten de`al meu... are limba marostraight face se sterge cu servetelul pe ea si se ia maroneala de aceea tin sa precizez a luat cate 1 paracetamol pe zi sa-i treaca raceala! Vreau un raspuns concret FUNDA! URGENT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Să sune să facă o programare la medicul de familie. happy Medicul știe mai bine ce să îi prescrie, poate îi dă antibiotic. Trebuie să meargă neapărat pentru că dacă nu i-a trecut vine vorba de gripă.

Baftă!
În fiecare zi cel puțin un ceai(de preferat de imunitate sau din mai multe plante) îndulcit cu miere. Măcar două căni pe zi. :d

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Pana acum prietenul tau a luat saruri de Bismut sa zicem in caz de diaree sau pentru a combate aciditatea gastrica sau saruri de fier- pentru anemie?
Asta sunt 2 cazuri in care limba se poate colora sau poate a luat o pastila de faringosept (pastila de supt pentru tratarea durerilor in gat )si nu a dat atentie prea mare - ca tot spui ca e racit!
Deocamdata alte variante nu imi vin, daca manifesta alte simptome gen senzatie de arsura, iritatie, inflamatie ar trebui sa se duca la medic insa dca totul este ok inseamna ca face niste farse cu tine.