| Ririru a întrebat:

Deci am racit. laughing.
Ieri ma durea`n gat, acum nu ma mai doare asa tare. Dar imi curge nasu` si ma cam doare capu`. Am luat nurofen raceala si gripa si mi-a mai trecut[acum numai am nurofen, am luat vreo 3 pastile]. Mama zice sa continui cu paracetamol, cu d `alea de gat si ceai si o sa`mi treaca pana sambata.

Chiar o sa`mi treaca?happy. Sambata trebuie sa plec undeva si nu vreau sa fiu racita.straight face.

Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Daca nu se complica raceala sigur o sa se mai amelioreze simptomele pana sambata. E bun si paracetamolul, bea ceaiuri cu lamaie cat mai multe si mananca supe de pui.
Daca nu ai febra iti recomand o baie fierbinte cu sare dupa care sa stai neaparat in pat.Multa sanatate!

1 răspuns:
| Lorien_2084 a răspuns:

Humex. Efectul e garantat. Chiar este extraordinar medicamentul acesta. (il iei patru zile, exact cum scrie pe blister, adica exact in acele momente ale zilei). Imbunatatirea simptomatologiei se vede imediat.