| Dragos022 a întrebat:

Din ce motive apar mici umflaturi pe areola sanilor gen cosurile? Prietena mea are pe ambii sani 2-3 chestii de genul. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Sunt glandele sebacee din jurul areolei--- se numesc tuberculii lui Montgomery. Sunt mai accentuati in cazul unei sarcini ---vezi foto:http://primasarcina.blogspot.ro/2012/11/sunt-oare-insarcinata.html

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, poate ca sunt si ceva cosuri, care se pot scoate usor prin ungere cu miere de albine peste ele, si vor trece singure.