| anonim_4396 a întrebat:

Buna revin cu o intrebare. e normal sa am aceste simptome? Dureri abdominale, usoare înțepături in zona ovarelor si a sanilor (la sani am si o senzatie asa de usturime arsura) sani umflati mici umflaturi aparute pe areola, urinari dese si dureri mari de spate! Mi s-a spus de posibila sarcina de 2-3 saptamani care inca nu se vede bine la eco. mentionez ca am facut un test si negativ ..mentionez ca am abia 7 zile de la întârziere. oare sa fie inca prea mic să iasa la test? O sa mai fac un test in ziua 10 de intarziere ..Mulțumesc mult

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care exista o sarcina instalata in uter, NU se produce absolut niciuna dintre ''simptomele'' amintite/enumerate. Daca au trecut mai mult de 10-11 zile de la ultimul contact sexual. in acel caz testul de sarcina beta-hCG este singurul test care poate fi luat in considerare. Este de asemenea singurul test de sarcina care este luat in considerare de orice medic ginecolog. Multa sanatate!