| rorea a întrebat:

Doresc sa fac o vizita la o clinica de ortopedie pentru o operatie la mana.Am avut o fractura la osul numit radius iar cei care m-au operat la spitalul local n-au facut o treaba stralucita (de rahat pot spune). Stiti ceva clinici de specializare care stiu cu ce se mananca ortopedia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu ai precizat de unde esti. In Bucuresti spre exemplu, Medlife e o clinica foarte buna, are construit separat si un spital de ortopedie (daca esti din Bucuresti, ca sa iti faci o idee, e pe linia tramvaiului 1 cu o statie inainte de piata Iancului). Spitalul asta e diferit de cel de la foisor, care e de stat. Clinica e particulara dar dupa parerea mea isi merita banii.

| rorea explică (pentru AdelinaC):

Sunt din arges. Dar nu e o problema, pot sa vin la Bucuresti pentru o interventie. Si hai sa fim sinceri, singura diferenta intre o clinica privata si una de stat este ca clinica privata isi merita banii. La stat dai spaga si tot nimic nu faci

| AdelinaC a răspuns (pentru rorea):

Aici ai dreptate! Plus de asta la particular chiar esti respectat ca pacient si daca te gandesti la suma de bani, fie ca o dai ca plata la particular sau ca spaga la stat tot la aproximativ aceeasi suma ajungi.

| rorea explică (pentru AdelinaC):

Avantajul la particular este ca esti respectat (cum ai mentionat si tu) si nu se face treaba de mantuiala