| Th3Dr0g a întrebat:

Dupa ce timp de 2 luni jumate am tinut o dieta stricta de ex mancam 2 feli de peste pe zi sau sunca de pui si ton ..sau piept de pui la gratar si mult suc de grefuit natural +4 ore de sport pe zi si nu mancam dupa ora 4 (am slabit 20 kg ) Daca acum as incepe sa mananc si paine integrala prajita cu legume peste ea si daca as bea sucuri naturale de mar (natural=blender)si as manca struguri si alte fructe si as manca si alte mancaruri (ne mancand de la ora 6 ) M-as ingrasa? Ce meniuri imi recomandati? (Tinand cont ca am 14 ani si incepe scoala. )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| FitnessTrainer a răspuns:

Incearca sa faci in continuare sport de 4-5 ori pe saptamana (o ora, o ora si jumatate pe zi) si sa ai o alimentatie echilibrata. Da, poti sa mananci paine integrala, sucuri naturale, carne, oua, legume etc. dar sa nu exagerezi. Evita dulciurile si junk-food-urile, bea multa apa.

| Th3Dr0g explică:

Am auzit ca daca faci regim alimentar strict si dupa ce incepi sa mananci putin mai bine se pune repede inapoi Cum si Ce ar trebui sa incep sa mananc ca sa ajung sa pot manca si dulciuri fara sa ma ingras?

| andreutzaadreee a răspuns:

E bun meniul pe care l-ai zis sa mananci maine integrala si cu legume e bun cu suc de fructe natural si sa mananci fructe si sa faci si sport e ok

| mollyzara69 a răspuns:

Wow, 14 ani! 20 kg! cite kg ai acum? eu cred ca daca nu vei face sport poti adauga in jur de 3-4 kg, nimic strasnic.
poti explica mai detaliat acesta dieta, te rog? big grin

| Th3Dr0g explică (pentru mollyzara69):

Eu mi-am facut-o...