| nikamarzenco01052000 a întrebat:

Eu ma confrunt cu o problema foarte des intalnita adolesentilor- cosurile. Am 13 ani, tenul mixt si au inceut sami aara cosuri inca din clasa a 4-a. Situatia mea e urmatoarea- am multe pincte negre pe nas, in jurul gurii imi apar cosuri rosii( MULTE) am cosuri pe obraji dar in fata, la tample iar pe frunte am multe multe cosulete mici care se vad bine la lumina soarelui. Problema ca cele de pe frunte nu sunt rosii dar mai degraam deculoarea pielii sai albe care arata cu mult mai urat. A inceput sa merg la proceduri la cosmetolog dar nu ajuta cu nimic iar peelingurile imi usuca tare fata. Am crem anti perfectiuni de la vichy normaderm si nu zic ca este rau dar el nu face mai mult deecat sami mentina starea fetii norala nu sa o trateze. Va rog ajutati-ma! nu mai stiu ce sa ma fac. nu pot astepta asa sa treaca anii ca sa scap de ele! cred ca ma intelegeti...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| raluca501 a răspuns:

Du-te la un dermatolog acesta te va ajuta sigur dar sa stii ca o sa coste ceva! Funda?