| SofiaAmaliaCrazzyKid1 a întrebat:

:*Am o problema foarte mare legata de aspectul tenului meu.Am 13 ani si am puncte albe pe obraji si pe frunte(pe frunte sunt mici).In ultimele doua saptamani m-am straduit sa am un ten cat mai curat si lipsit de cosuri si am reusit pana aseara cand m-am uitat in oglinda, n-am mai rezistat si mi-am stors cosulete mici de pe frunte.Astazi am stat izolata in casa cu tot felul de masti puse pe cosurile stoarse care au devenit acum rosii si parca infectate.Va rog, ajutati-ma! Spuneti-mi ce sa fac pentru a scapa mai repede de ele...Un produs de la farmacie, ceva, nu mai suport.Maine am treaba pe la scoala sin-as vrea sa le acopar cu fdt, lentru ca o sa se agraveze mai tare.Mi-e rusine pentru ca am avut un ten curat pana acum, iar acum am pe toata fruntea monstruleti rosii.Am tenul mixt! Funda!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu te mai prosti la varsta ta cu tot felul de creme si nu-ti mai stoarce cosii. Daca totusi tu crezi ca este ceva in neregula cu tenul tau, poti cere insa sfatul unui medic, gura lumii nu poate sa-ti faca decat rau.

| iulia1610 a răspuns:

Posibil ca punctele tale sa fi fost de grasime.Da de grasime chiar daca tu consideri ca esti slaba tenul tau are niste probleme.Inainte sa apara poate ai mancat ceva ce nu ti-a prins bine.In fine aceste puncte dispar cu timpul