| Legend123 a întrebat:

eu sunt la dieta dar mananc cate un pepene de 5-6 kg in fiecare zi. imi iau dimineata un pepene si pana seara il mananc pe tot laughing. ingrasa? nu sunt foarte gras si nu am observat ca ma ingrasa pana acum, dar am inceput sa tin regim si ma gandesc sa nu imi strice regimul in cantitatea pe care o mananc. nu il mananc tot odata. mananc o felie acum, o felie peste 2 ore si tot asa pana il termin. il mananc mai mult de sete si il prefer in locul sucurilor. ce spuneti voi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| pilaf a răspuns:

Pepenele e recomandat în diete. Are conținut mare de apă și nu îngrașă.

| HelloWorld00 a răspuns:

Pepenele nu e bun pentru ieta, chiar daca e foarte hidratant. Nu se recomanda deloc atata pepene deoarece contine foarte mult zahar. Zaharul da multa energie iar in concluzie, energia neconsumata duce la determinarea corpului de a face rezerve de grasime.