| DeikrAndrei a întrebat:

Salut tuturor! Am nevoie de niste sfaturi in legatura cu o dieta alimentara. Deci, am pus vreo 5-6 kg de prin septembrie pana acum (de cand am inceput iar scoala ) si vreau sa le dau repede repede jos dar sa nu se puna la loc dupa ce termin cu dieta. Ce sa mananc dimineata? Eu ma trezesc la 6:00 pentru ca incep orele la 7:00 si nu am timp sa imi fac ceva, deci, ma gandeam sa mananc un activia cu cereale. E ok? Daca nu, spuneti-mi voi altceva. Cand sunt acasa, in weekend, ce sa mananc dimineata? Ma gandeam ca seara saananc un fruct si sa mai mananc o leguma goala, gen un morcov, un castravete gol, ceva de genu. E ok? Si la pranz? Ce sa mananc la pranz?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Pestean_Marius_1997 a răspuns:

Eu iti recomand:Mananca ce vrei (dar cu masura) foloseste bicicleta, alerga cate putin in fiecare zi, fa niste genoflexiuni, flotari, abdomene (ce poti). Spor la traba happy

| anamarya_9398 a răspuns:

Bea în fiecare dimineață un pahar cu apă călduță..cam cat suporta corpul tău și fa sport. exerciții care le știi tu. O sa dai jos și nu se mai pune înapoi, îti garantez :*