| SporeBox a întrebat:

Ieri m-am intepat intr-un compas pentru tabla putin ruginit (nu conteaza cum) si am mai pus o intrebare despre asta si m-ati sfatuit sa fac vaccinul antitetanos. Am intrebat pe cineva despre el si mi-a ca doare foarte tare dar nu am nevoie de el ca se face doar pentru cazuri urgente. Si as vrea sa imi spuneti daca chiar trebuie sa il fac si cei care l-au mai facut (ma refer la cel de la spital nu cel preventiv de la scoala) daca chiar doare asa de rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

Nu doare asa de tare. Am patit si eu sa ma intep intr-un cui ruginit. Na mai bine te inteapa putin dar stii ca o sa fii bine si nu o sa ai nicio infectie in sange. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu vorbești cu medicul de familie? El sigur te-ar putea ajuta.

| Liviu8989 a răspuns:

Eu am facut de vreo 7 ori si am simtit ca o piscatura de tantar, si chiar de te-ar durea eu zic ca sanatatea e mult mai importanta decat o durere, uita-te pe net sa vezi ce inseamna tetanos