| anonim_4396 a întrebat:

ieri mi-au aparut niste bubite pe buza superioara.Nu le-am bagat in seama, dar azi ma doare daca le ating/scarpin si imi frig buzele(parca as avea sangele de 40 de grade in buze).E posibil sa fi mancat stricat sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Cred ca ai herpes in gura. Se intampla..de la caldura, mancare proasta sau stres. Bea multe lichide, mananca mai sanatos si asteapta. Nu exista remediu. In cateva zile se duce oricum. Igiena bucala e de asemenea foarte importanta. Cat mai ai bubite nu saruta pe nimeni, nu lasa sa bea dupa tine pentru ca se ia si ..nu e placut deloc.
Sper ca am ajutat.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau mergi la farmacie şi întreabă acolo, sigur o doamnă farmacistă îţi va recomanda ceva