| anonim_4396 a întrebat:

ieri si alaltaieri am fost la padure cu familia si m-au intepat tantarii si ma mancau picioarele si am observat azi cand ma scarpinam happy ca o capusa mica pe picior asa ca am mers sa-i zic la maicamea deoarece imi era frica sa o scot fara penseta (unii dintre voi stiu de ce ) iar acum am dureri usoare de coloana. Precizez ca durerile de coloana le aveam cam de azi dimineata, dar nu stiu de cat timp s-a infipt capusa in mine.

Deci durerile de coloana pot aparea si de la o capusa? Precizez ca locuiesc in marghita judetul bihor si pe aici nu sunt specii de insecte periculoase (ma refer la speciile de capusi ) din cate stiu eu, si nici n-au fost cazuri. (in mare parte NU au fost )

FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si aici, in Bihor, sunt specii de insecte periculoase. Mergi urgent la medicul de familie si nu te juca.