| erabianleonard a întrebat:

Imi dati si mie o reteta de shake de proteine cu oua etc? multumesc. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Banane,ou,cereale,lapte si miere, cam asta ar fi baza la o bomba de proteine. Poti folosi lapte condensat in loc de miere pentru a fi mai dulce.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Zazu):

Bomba de proteine? laughing

un ou are doar 7 grame, laptele are 3.2 %, bananele, cerealele si mierea au nesemnificativ.

Poate bomba calorica, in nicun caz proteica happy

| Zazu a răspuns (pentru Cosmin86):

Pentru un om normal un ou si o banana zilnic, pe o perioada de cateva zile numai, sunt un exces.Tu vorbesti din punctul de vedere al unui culturist. Mierea se foloseste ca indulcitor.
Ca sportiv de performanta poti manca si 30 de oua intr-o zi, daca au intre 3 si 5 zile.