| supremxxxoxo a întrebat:

Important: As dori sa-mi spuneti cum sa-mi maresc forta musculara,nu masa musculara,pentru ca masa o am foarte mare pentru o forta mica. Ce imi recomandati sa mananc cum sa fac exerciti cu haltere(cate ore,de cate ori), cum sa dorm...
Amintesc ca am 14 ani si multi adulti mi-au zis ca am forta dar alti de varsta mea care merg la fotbal au mai multa forta dar fara masa musculara. Mai amintesc ca merg la sala si inot. Deci cum fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bossnomberone a răspuns:

Ee bine ca innoti si si faci sala insa eu am masa musculara dezvolatat si am 14 ani, si am mai forta ca unchii mei, i-am dat la scanderbel si si la liceu fac scanderbel cu cei de la mine din calsa cu 2 maini ei si eu cu una, si cu ceilalti mai mari ca mine cu 4 ani fac mana la mana si ii dau,, secretul meu e in a manca sanatos, mancare de fast-foof rar sau deloc, si inainte de culcare in fiecare zi 100 de flotari cel putin, diferite exercitii de gimnastica si in weekend cand nu am ce face si ma linistesc in pat, imi antrenez bratul cu un halter de 8 kg

| Cosmin86 a răspuns (pentru bossnomberone):

"scanderbel "? rolling on the floor

100 de flotari pe zi = antrenament de copil mic, muschii se lucreaza 1 data / saptamana / grupa, nu piept in fiecare zi cu flotari

Copii mici care fac "scanderbel" rolling on the floor

| bossnomberone a răspuns (pentru Cosmin86):

Si oncescu ce mai e ma mancatias e tot copil mic ma? freiere, sgm pl

| Cosmin86 a răspuns (pentru bossnomberone):

Oncescu face cu totul alte exercitii, flotarile le facea pentru rezistenta, nu pentru forta si skandenberg ( chiar el a explicat lucrurile astea ).

Serios? Un copil mic care nici nu stie sa se antreneze face gura mare?

Hai mah, mai documenteaza-te, ca esti penibil

P.S. : daca esti asa de bun la skandenberg te astept la nationale, o sa particip pe 24, la bratul drept

| bossnomberone a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba cosmine, ba fratioare nu are rost si mie nici nu imi m=place sa ma cert cu lumea, eu i-am dat raspunsul asta pentru el, omnul m-a intrebat si a mentionat ca are 14 ani, acum eu nu puteam sa ii zic sa faca ce face oncescu totusi are 14 ani,, pai nu gandesti si tu un pic

| CostelSexosu a răspuns (pentru bossnomberone):

Fac exerciti cu un halter de 8 kg laughing))