| razvix5 a întrebat:

In aceasta dupa-amiaza, ma durea foarte tare sub abdomen in partea dreapta de nici nu puteam sa merg. Am apendicita? In acest moment, nu ma doare deloc, m-a durut atunci cam o jumatate de ora si dupa mi-a trecut. Mersi anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| iulian1302 a răspuns:

Buna! Acea durere pe care tu o resimnti in zona indicata de catre tine poate sugera o apendicita. Recomandat este sa mergi sa te consulte un medic pana ce nu se agreaveaza( asta daca nu este deja perforata) pentru a nu ajunge in stadiul in care sa ai nevoie de operatie! Multa sanatate!

| anonimg a răspuns:

Nu mai sta pe ganduri si da fuga la medicul de familie; este posibil sa fie apendicita.

| alexiavisan a răspuns:

Eu zic sa mergi la doctor sa te consulte... cred totusi dupa simptome ca este apendicita si daca nu sti de unde este poate ca ai mancat mai multe seminte!

Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns:

E posibil, du-te la control cel mai bine. Se poate agrava si sa mori... Chiar nu e de gluma cu asa ceva